اینستگرام ما

اینستگرام ما 

ما را در اینستگرام دنبال کنید

 

niloofarabi7393

×

هشدار

خطا در بارگذاری کامپوننت: com_tags، کامپوننت پیدا نشد

Hardspace Shipbreaker v1.3.0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

بازی Hardspace: Shipbreaker یک تجربه علمی و تحلیلی است که در فضای متفاوتی جریان دارد. این بازی برای اولین‌بار در سال ۲۰۲۰ به‌صورت Early Access منتشر شد و اکنون نسخه کامل آن همراه با پورت کنسولی روانه بازار شده است. فرضیه غیرمعمول و قابل توجهی در مورد آن وجود دارد. بازیکنان با گیم‌پلی اول شخص می‌توانند سفینه‌هایی فضایی را در اختیار بگیرند که با مهندسی معکوس در کارخانه سفینه سازی قرار دارد و با گرانش صفر باید به سراغ‌شان بروید. آخرین تکه‌های فلز را جمع کرده و سعی کنید که سفینه مورد نظر خود را ایجاد کنید. اگر به عنوان یک شغل به این کار نگاه کنید و نه یک بازی، متوجه عجیب و غریب بودن آن خواهید شد.

این بازی علمی تخیلی رضایت بسیاری از منتقدین و بازیکنان را به همراه داشته است و مسائل جالبی هم در مورد آن مطرح می‌شود. این بازی دقیقا آنتی پازل عمل کرده است و از پرداختن به موضوعات جدی مانند حقوق کارگران و تشکیل اتحادیه هراسی ندارد. حتی اگر این کار کمی تکراری به نظر برسد، اما سازندگان به خوبی به سراغ آن رفته و روایت‌های جالبی را مطرح می‌کنند. بازیکنان هنگام مواجه ابتدایی با این بازی، متوجه فلج کننده‌ترین شکل از سلب قدرت خواهند داشت و شرکت قدرتمندی به نام لینکس در منظومه شمسی قرار دارد که با هزینه‌ای هنگفت به دنبال استخدام کارمندان جدید است.

بازی بر پایه یک فرضیه کمدی تاریک روایت می‌شود و قرار است که یک وارونگی هوشمند بین اعداد داشته باشید. بازی دو چندان جذاب‌تر و زیباتر دنبال می‌شود و سفینه‌هایی که شما هدایت آن‌ها را در بازی Hardspace Shipbreaker بر عهده گرفته‌اید، کم کم تحلیل رفته و شما باید بر پایه یک مهندسی مبتکرانه، باز هم بازی را در مسیر درست خودشان قرار دهید. هدف این بازی این است که سفینه‌های غول پیکر را تکه تکه جدا کرده و مطمئن شوید که به اجزای ارزشمند آن آسیبی نمی‌رسد. هر سفینه حاوی یک پازل پیچیده است که از اتصالات آلومینیوم و نانو کربن تشکیل یافته است و می‌توانید آن را با برش لیزری همراه کنید.

مانند بسیاری از مشاغل، همیشه پیچدگی‌هایی در این مسیر وجود دارد و اینجاست که بازی تنش را به حد اعلی خواهد رساند. برای اولین بار، کل بازی در گرانش صفر اتفاق می‌افتد. مسلما این موضوع می‌تواند باعث حالت تهوع شود. وقتی که تابلویی را از روی یک سفینه حرکت دهید، این سفینه در فضا شروع به دور شدن از شما خواهد کرد. این موضوعات اتفاقات ناگواری را رقم می‌زد و همان جایی است که شما باید وارد عمل کرده و با حل کردن یک سری پازل‌ها، از اتفاقات روی داده جلوگیری کنید. در لحظاتی هم این بازی به یک کمدی تمام عیار تبدیل می‌شود و باید خطاهای خود را تا حد ممکن کاهش دهید.

می‌توانید به سراغ سفینه‌های پیچیده‌تری در بازی Hardspace: Shipbreaker رفته و از راکتورهای سریع استفاده کنید. باید سیم‌های ناقص را پیدا کرده و ببینید که چگونه می‌توانید اثر گلوله‌های برفی وحشتناک را از روی سفینه خود خارج کنید. این بازی خطرهای فاجعه آفرین را به شما معرفی می‌کند و می‌توانید به‌خوبی پیشروی خود را در جهان بازی برقرار کنید. ترکیبی از یک درام پر مخاطره را در بازی می‌بینیم و ساختار شکنی سبب می‌شود که به طرز شگفت انگیزی داستان بازی شما را در خود درگیر کند. باید بدانید که یک سفینه دقیقا چه کاری را انجام می‌دهد.

سفینه‌هایی که در بازی هستند، در راس توجه قرار گرفته‌اند. داستانی را می‌بینیم که به گیم‌پلی هدف نزدیک شده است. یک سری گزارش‌های صوتی، چت‌های مخابره و المان‌های دیگر هم وجود دارد که کمپین بازی را تکمیل می‌کند. همه به‌صورت مخفیانه در شرکت لینکس تلاش می‌کنند که اتحادیه را متحد کنند. هر حرکت اشتباه می‌تواند به قیمت جان افراد تمام شود. باید لحظات پر تنش را پایان داده و کاری نکنید که همه با یک اشتباه جان خود را از دست دهند. بازی به شیوه‌ای ایده‌آل نکات طنز آلود خود را هم حفظ کرده است و با دنبال کردن داستان کاراکترها، گاهی اوقات هم روایت ناراحت کننده‌ای از مالکین سفینه‌ها خواهید شنید.

در شروع بازی Hardspace: Shipbreaker تجهیزاتی را می‌بینیم که می‌توانید آن‌ها را از لینکس اجازه کرده و به بدهی خود اضافه کنید. در ادامه می‌توانید این بدهی‌ها را با کارهایی که انجام می‌دهید، پرداخت کرده و تجهیزات بیشتری را هم دریافت کنید. جزئیات بازی توسط سازندگان مورد توجه قرار گرفته است و همچنان هم سیستم شبیه‌سازی بازی در بهترین وضعیت قرار دارد. داستان بازی تا انتها به زمان طولانی مدتی نیاز دارد و یک روایت سه پرده‌ای داریم که حدود ۳۰ الی ۴۰ ساعت زمان شما را خواهد گرفت. خود گیم‌پلی بازی در این مدت زمان تغییر چندانی نخواهد کرد.

بازیکنان به سفینه‌های جدید، پیچیدگی‌های کوچک و چند ابزار اساسی هم دسترسی خواهند داشت و حتی با افزایش ریسک در روایت، همچنان کارهای روزانه شما ثابت باقی مانده است. این بازی بدون شکل تکرار بسیاری در خود دارد و ۱۰ ساعت اول تجربه خود را شاید اصلا نپسندید. بعد از آن، داستان اصلی شروع شده و می‌تواند پیام‌های بسیار جالبی برای شما داشته باشد. بنابراین، در شرکت لینکس کار خود را ادامه داده و هر چه قدر هم که روایت تکراری و بی ارزشی را در ابتدا شاهد بودید، ادامه داده و به‌طور موثری شاهد تغییر در اوضاع باشید.

جستجو